У великої кількості постояльців будинку для літніх людей «Турбота Улюблених» в Івано-Франківську є проблеми з пам’яттю. Інколи це починається через переживання, травматичні події або стреси, інколи через важкі захворювання. Найбільш розповсюдженими причинами втрати пам’яті є:

  • інсульти та інші важкі захворювання (хвороба Альцгеймера тощо);
  • коливання тиску (люди, хворі на гіпертонію частіше за інших мають проблеми такого плану);
  • алкоголізм тощо.

Інколи провали у пам’яті зустрічають і у молодих людей. Як правило їх викликає зловживання алкоголем, погане харчування та інші фактори. Але частіше за все цей процес розпочинається після 65 років.

 

Деменція: що це та як з нею боротися

Деменція – це захворювання. яке розвивається через розпад білої речовини головного мозку. Біла речовина (мієлін) – це асоціативні нитки, які організм використовує для створення смислових зав’язків. Вони утворюються між нейронами під час отримання інформації протягом усього життя. коли розвивається деменція, ці зв’язки руйнуються. З часом це призводить до втрати знань та навичок, руйнування особистості. На даний час медицина не знає як зупинити цей процес, але може уповільнити його.

Як організувати життя людини з деменцією?

  • Потрібен жорсткий розпорядок дня. Це дозволить усунути невизначеність та тривогу, у людини активується внутрішній годинник, що полегшить її життя та ваші можливості контролювати це.
  • Не змінюйте обстановку. Життя повинно бути стабільним, без негативних вражень та зайвих подразників.
  • Правильне харчування. Раціон повинен включати велику кількість риби, ягід та корисних жирів.
  • Підтримуйте фізичну активність. Робіть зарядку, гуляйте кожного дня.
  • Зробіть приміщення максимально освітленим. Світло активує нейрони. З віком очі гірше сприймають світло, тож для активації мозку потрібно забезпечити максимальне освітлення. 

Як підтримувати пам'ять у людей похилого віку

Спеціалісти будинку для літніх людей у Івано-Франківську мають великий досвід догляду за людьми з деменцією. Вони розробили невелику пам’ятку, що може допомогти родичам, що живуть з такими пенсіонерами. Використовуючи ці прості поради, ви зможете організувати життя нормально, безпечно та відсунути розвиток захворювання.

1. Контроль за прийомом медикаментів. Ви повинні чітко дотримуватись рекомендацій лікаря та не слухати сторонні поради.

2. Регулярно здавайте аналізи. Ви повинні мати вдома прилади для вимірювання тиску та пульсу, відстежувати рівень цукру та холестерину. Якщо помічаєте відхилення від норми, звертайтесь до лікаря.

3. Приміщення повинно бути максимально пристосовано для комфортного проживання літньої людини. Приберіть зайві речі, нефункціональні меблі. Підлога повинна бути неслизькою і т.п.

4. Підтримуйте емоційний контакт. Говорити з такими людьми варто голосно та повільно. Не розповідайте поганих новин, не дозволяйте довго дивитись телевізор. Намагайтесь якомога більше розмовляти, читати книги та грати разом.

5. Дайте можливість брати учать у житті родини. Хай людина виконує прості завдання, які їй під силу: кормити кота, складати білизну тощо. 

Жити з людиною, у якої прогресує деменція, важко, але можливо. Якщо ви розумієте, що не можете створити відповідних умов, приділити достатньо уваги, забезпечити необхідною турботою, можна звернутись до професіоналів. Приватний будинок для літніх людей «Турбота Улюблених» забезпечить вашу рідну людину усім необхідним. З пенсіонерами працюють кваліфіковані досвідчені турботливі професіонали. 

Консультація та запис за тел.:  +380(98)796-24-11

Залишити заявку на сайті - https://zabota-lyubimykh.com.ua/uk/

Будинок для людей похилого віку Івано-Франківськ, Пансіонат для літніх людей в Івано-Франківську, Хоспіс в Івано-Франківську, Догляд за літніми людьми в Івано-Франківську, реабілітація після травм в Івано-Франківську, найняти доглядальницю Івано-Франківськ, Приватний будинок для людей похилого віку в Івано-Франківську, Турбота Улюблених Івано-Франківськ, Будинок для літніх людей ціна в Івано-Франківську, Мережа пансіонатів для літніх людей в Україні Турбота Улюблених, Перевезення хворих в Івано-Франківську, Транспортування лежачих хворих в Івано-Франківську, Медичні перевезення в Івано-Франківську